همه چیز درباره افزونه فایرباگ که از چشم شما پنهان می ماند

هنگامی که یک ویژگی افزونه فایرباگ  را خاموش می کنید ، اگر مقدار ویژگی در آبشار غلبه کند ، مقدار قبلاً عبور شده فعال می شود ، بنابراین می توانید تست کنید که صفحه اگر ظاهر شود مقدار ویژگی حذف شد. برای خاموش کردن یک ویژگی ، در صفحه سمت راست روی سمت چپ ویژگی کلیک کنید. نماد “نمی شود” قرمز ظاهر نمی شود ، و این ویژگی خاکستری یا ناپدید می شود ، و ضربه به مقدار ویژگی جدید که عنصر را از آبشار تأثیر می گذارد افزونه فایرباگ حذف می شود. می توانید با کلیک کردن بر روی گزینه مقدار ویژگی را دوباره به آن تغییر دهید.  ایران هاست اما ، اگر این ویژگی از زمان نگارش “از بین رفته” است ، باید عنصر را مجدداً بازرسی کنید تا صفت گمشده را ببینید و دوباره آن را تغییر دهید.

Firebug به شما امکان ویرایش ویژگی ها و مقادیر ویژگی را می دهد: برای تغییر یک ویژگی یا مقدار یک ویژگی ، روی عبارت یا مقدار کلیک کنید و آن را ویرایش کنید. خیلی ساده! تأثیر تغییر بلافاصله در پنجره مرورگر قابل مشاهده خواهد بود.

همه چیز درباره افزونه فایرباگ که از چشم شما پنهان می ماند

یکی از بهترین مؤلفه های این ویژگی ، تشخیص دقیق موقعیت یابی ، بالشتک و حاشیه ها است. Firebug پشتیبانی فوق العاده ای را برای تغییر مقادیر عددی ارائه می دهد. افزونه فایرباگ به سادگی بر روی عددی که می خواهید تغییر دهید و آن را با شماره های صفحه کلید خود تغییر دهید ، کلیک کنید یا برای افزایش یا کاهش ارزش یک بر روی فلش بالا یا پایین کلیک کنید.

Firebug به شما امکان می دهد جفت های جدید صفت / مقدار افزونه فایرباگ را به انتخاب کننده های موجود اضافه کنید: برای افزودن یک ویژگی به یک انتخاب کننده ، روی انتخاب کننده دوبار کلیک کنید. یک جعبه ورودی با حس اطلاعات ظاهر می شود. ضربه زدن به برگه شما را به یک کادر ورودی متن با ارزش می آورد.

Firebug به شما امکان می دهد عناصر اجداد را به راحتی بررسی کنید: Firebug در سمت راست کلید “بازرسی” ، اجداد عنصر انتخاب شده فعلی را نشان می دهد. افزونه فایرباگ برای بازرسی از یک جد ، کافی است روی آن کلیک کنید. پانل های چپ و راست هر دو برای نمایش خصوصیات عنصر تازه انتخاب شده تغییر خواهند کرد.

مدل جعبه: ارزیابی قد ، عرض ، مرز و حاشیه

وقتی یک عنصر را بازرسی می کنید ، پانل سمت چپ HTML را نمایش می دهد ، و پانل سمت راست CSS را نشان می دهد. در کنار برچسب CSS در بالای پانل سمت راست یک برگه با عنوان “طرح بندی” قرار دارد. این برگه طرح بندی مدل جعبه CSS را همانطور که در مورد عنصر انتخاب شده صدق می کند ، افزونه فایرباگ نشان می دهد. برای مشاهده ارتفاع یا عرض سایر عناصر موجود در صفحه ، کافیست “بازرسی” را انتخاب کنید در حالی که این پنجره باز است و موس خود را روی عنصر سطح خط داخل یا بلوک مورد نظر برای معاینه بکشید.

همه چیز درباره افزونه فایرباگ که از چشم شما پنهان می ماند

ارزیابی سرعت بارگیری

برگه خالص بار درخواست را برای کلیه درخواستهای http که یک صفحه را تشکیل می دهند ، نمودار می کند. نظارت بر شبکه باید کار کند تا تب خالص کار کند ، اما به طور پیش فرض روشن است (گزینه های پایین سمت راست پانل فشرده سازی به شما امکان می دهد این ویژگی را خاموش و روشن کنید). این یک روش مفید برای آزمایش (و اثبات) این است که قرار دادن پرونده های جاوا اسکریپت در پایین فایلهای خود ، به خصوص برای صفحات سنگین جاوا اسکریپت ، زمان بارگیری را بهبود می بخشد. زمان کل بارگیری یکسان خواهد بود ، افزونه فایرباگ اما از آنجا که مرورگرها هنگام ضربه زدن به اسکریپت ها بارگیری صفحات را متوقف می کنند تا بارگیری اسکریپت ها انجام شود ، به نظر می رسد که این صفحه با سرعت بیشتری بارگیری می شود ، که این یک تجربه کاربری بهتر است (به لیست مورد ۵ مراجعه کنید).

همه چیز درباره افزونه فایرباگ که از چشم شما پنهان می ماند

با کلیک بر روی علامت به علاوه در سمت چپ نام پرونده ، Firebug هدرهای HTTP هر پرونده را که بارگیری شده است نشان می دهد.

در نسخه ۱٫۰٫٫۵ Firebug می بینید که چقدر طول می کشد که فقط فایل های HTML بارگیری شود ، فقط فایل های CSS ، فقط تصاویر ، و غیره یا تمام پرونده ها. YSlow ، ابزار عملکرد یاهو ، باید تا پایان تابستان به عنوان افزونه ای برای Firefox در دسترس باشد. در این میان ، تب خالص Firebug بهترین چیز بعدی است.

جاوا اسکریپت

بازرس DOM اطلاعاتی در مورد کلیه خصوصیات کلیه اشیاء موجود در سند شما ارائه می دهد. جالبترین ویژگی Firebug این است که در حالی که به روزرسانی های پویا به صفحه شما ، محتوای قابل مشاهده در ویژگی “منبع نمایش” مرورگر را تغییر نمی دهد ، محتوای آن را درfirebug tool tutorial به روز می کند. بنابراین ، محتوای ایجاد شده پویا نه تنها در مرورگر (همانطور که باید) قابل مشاهده است ، بلکه کد تولید شده در Firebug قابل بازرسی است (آیا این یک کلمه است؟).

نماینده جاوا اسکریپت در مورد زمان اجرای عملکردهای جاوا اسکریپت گزارش می کند ، بنابراین می توانید اجزای عملکرد JavaScript را که سرعت صفحات یا برنامه های جاوا اسکریپت شما را کند می کند ، پایین بکشید. برای مشاهده پروفایل ، زیرمنو باید روی “کنسول” باشد و در فهرست بالای “Profile” کلیک کنید (ترتیب زبانه ها “بازرسی | پاک کردن | نمایه” است). Firebug لیست تمام عملکردهای افزونه فایرباگ فراخوانی شده و زمان صرف شده برای هر تماس تابع را نشان می دهد. می توانید با افزودن console.profile ([عنوان]) به قسمت شروع بخش مورد نظر خود ، عملکردی را که می خواهید Firebug به نمایه اختصاص دهد ، اختصاص دهید و در پایان console.profileEnd () را انتخاب کنید.

همه چیز درباره افزونه فایرباگ که از چشم شما پنهان می ماند

خط فرمان در پایین تب کنسول ، که با “>>> شروع می شود” دستورات موجود در JavaScript را می پذیرد. نتایج یا دستور جاوا اسکریپت شما در صورت وجود ، در کنسول نمایش داده می شوند. یک API Firebug Command Line وجود دارد که ارزش آن را دارد

 

همانطور که در بالا گفته شد ، Firebug محتوای پویا و سایر تغییرات DOM ایجاد شده در صفحه وب شما را ضبط می کند. اگر به عنوان نمونه از پرونده نمونه ایجاد شده در آموزش من با شروع AJAX با استفاده از کتابخانه YUI استفاده کنید ، اگر منبع مشاهده را بعد از فراخوانی عملکرد (بر روی پیوند کلیک کنید) از طریق قابلیت مرورگر بررسی کنید ، فقط پیوند مورد نظر را دریافت می کنید. تابع AJAX. اگر منبع را از طریق Firebug مشاهده می کنید ، Firebug تغییرات ایجاد شده در DOM را منعکس می کند ، و محتوای “سلام جهان” را شامل می شود. این یکی از اصلی ترین نقاط قوت Firebug است: بدون Firebug ، درخواست ها و پاسخ های AJAX نامرئی هستند. افزونه فایرباگ با استفاده از آن ، می توانید متن ارسال شده و دریافت شده و همچنین سرصفحه هایی را که با آن همراه بوده اید مشاهده کنید. همچنین می توانید مدت زمان لازم برای هر درخواست / پاسخ را با زبانه Net کنترل کنید.

http://porschi.ir/q/%d9%87%d8%b1-%d8%a2%d9%86%da%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d9%88-%d8%aa%d9%86%d8%b8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%aa-smtp-server/

نقره پرسیده در ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ در عمومی.
ارسال دیدگاه
0 پاسخ

پاسخ شما

با ارسال پاسخ شما با تمامی سیاست حفظ حریم خصوصی و قوانین و مقررات موافقت میکنید