نکات تکمیلی در مورد پروتکل IPV6 چیست

انجمن اینترنت اعلام کرد که قیمت آدرسهای IPv4 در سال ۲۰۱۸ به اوج خود خواهد رسید و پس از استقرار IPv6 از علامت ۵۰٪ عبور می کند. در حال حاضر پروتکل IPV6 چیست براساس گوگل ، جهان ۲۰٪ تا ۲۲٪ تصویب IPv6 را دارد ، اما در ایالات متحده آمریکا حدود ۳۲٪ است.

نکات تکمیلی در مورد پروتکل IPV6 چیست

از آنجا که قیمت آدرسهای IPv4 شروع به کاهش می کند ، جامعه اینترنت پیشنهاد می کند که شرکت ها آدرس های موجود IPv4 خود را برای کمک به صندوق استقرار IPv6 بفروشند. پروتکل IPV6 چیست مطابق یادداشتی که در GitHub منتشر شده ، مؤسسه فناوری ماساچوست این کار را کرده است. دانشگاه نتیجه گرفت که ۸ میلیون آدرس IPv4 آن “بیش از حد” بوده و می تواند ب فروش بدون تأثیر نیازهای فعلی یا آینده از آنجا که پروتکل IPV6 چیست دارای ۲۰ آدرس IPv6 غیر میلیاردی نیز هست. (یک غیر از عدد شماره ای است که توسط ۳۰ صفر دنبال می شود.)

نکات تکمیلی در مورد پروتکل IPV6 چیست

علاوه بر این ، هرچه استقرار بیشتری رخ می دهد ، شرکت های بیشتری برای استفاده از آدرس های IPv4 ، ضمن ارائه خدمات IPv6 ، به صورت رایگان شارژ را شروع می کنند. پروتکل IPV6 چیست ISP Mythic Beasts مستقر در انگلیس می گوید: “اتصال IPv6 به صورت استاندارد است ایران هاست ” ، در حالی که “اتصال IPv4 یک اختیاری اضافی است.”   چه زمانی IPv4 “خاموش” خواهد شد؟ بسیاری از جهان بین سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۸ آدرسهای IPv4 جدید را از بین بردند – اما ما به طور کامل از آنها خارج نمی شویم زیرا آدرس های IPv4 به فروش می رسد و دوباره مورد استفاده قرار می گیرد (همانطور که در ابتدا گفته شد) ، و از همه آدرس های باقی مانده استفاده می شود. انتقال IPv6.   هیچ تاریخ خاموش رسمی وجود ندارد ، بنابراین مردم نباید نگران باشند پروتکل IPV6 چیست که دسترسی به اینترنت آنها یک روز ناگهان از بین برود. با انتقال بیشتر شبکه ها ، سایتهای محتوای بیشتری از IPv6 پشتیبانی می کنند و کاربران نهایی بیشتر تجهیزات خود را برای قابلیت های IPv6 به روز می کنند ، جهان به آرامی از IPv4 دور می شود.

نکات تکمیلی در مورد پروتکل IPV6 چیست

چرا IPv5 وجود ندارد؟ یک IPv5 وجود داشت که به پروتکل اینترنت جریان نیز معروف بود ، به اختصار ST. این برنامه برای ارتباطات محور از طریق شبکه های IP با هدف پشتیبانی از صدا و فیلم طراحی شده است.   در آن کار موفق بود و به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت. یکی از ایراداتی که باعث محبوبیت آن شده است طرح آدرس ۳۲ بیتی آن است – همان طرح مورد استفاده IPv4. در نتیجه ، همان مشکلی را داشت که IPv4 داشت – تعداد محدودی از آدرس های IP ممکن. این منجر به توسعه و اتخاذ نهایی IPv6 شد. اگرچه IPv5 هرگز به صورت علنی پذیرفته نشد ، اما از این نام IPv5 استفاده کرده بود.   به جوامع جهانی شبکه در فیس بوک و لینکدین بپیوندید تا درباره موضوعاتی که مورد علاقه شماست اظهار نظر کند. پروتکل اینترنت نسخه ۶ (IPv6) یک پروتکل لایه شبکه است که ارتباطات داده را از طریق شبکه سوئیچ بسته ای امکان پذیر می کند. تعویض بسته شامل ارسال و دریافت داده ها در بسته های بین دو گره در یک شبکه است. استاندارد کار پروتکل IPv6 توسط کارگروه مهندسی اینترنت (IETF) در سال ۱۹۹۸ منتشر شد.چه زمانی استقرارهای بیشتری رخ می دهد؟ مشخصات IETF برای IPv6 RFC 2460 است. مزیت IPv6 برای جایگزینی پروتکل اینترنت استفاده شده نسخه ۴ (IPv4) در نظر گرفته شده است. اینترنت مدرن IPv6 به دلیل قابلیت های گسترده و رشد آن از طریق استقرار گسترده مقیاس های اخیر ، اغلب به عنوان “نسل بعدی اینترنت” شناخته می شود. در سال ۲۰۰۴ ، ژاپن و کره به عنوان اولین استقرارهای عمومی IPv6 شناخته شدند.

نکات تکمیلی در مورد پروتکل IPV6 چیست

رشد انفجاری در دستگاه های تلفن همراه از جمله تلفن های همراه  پروتکل IPV6 چیست ، رایانه های نوت بوک و دستگاه های دستی بی سیم ، نیاز به بلوک های اضافی آدرس IP را ایجاد کرده است. IPv4 در حال حاضر حداکثر تقریبا ۴٫۳ میلیارد آدرس IP منحصر به فرد را پشتیبانی می کند. IPv6 از حداکثر نظری ۲۱۲۸ آدرس پشتیبانی می کند (۳۴۰،۲۸۲،۳۶۶،۹۲۰،۹۳۸،۴۶۳،۴۶۳،۳۷۴،۶۰۷،۴۳۱،۷۶۸،۲۱۱،۴۵۶ برای دقیق بودن!). پیشرفت های اخیر در فن آوری شبکه از جمله ترجمه آدرس شبکه (NAT) به طور موقت اضطراری را برای آدرس های IP جدید کاهش داده است ، با این حال ، برآوردهای اخیر نشان می دهد که آدرس های IPv4 به محض ۲۰۱۲ می توانند خسته شوند.   IPv6 و IPv4 معماری مشابهی دارند. اکثر پروتکل های لایه حمل و نقل که با IPv4 کار می کنند نیز با پروتکل IPv6 کار خواهند کرد. پیش بینی می شود بیشتر پروتکل های لایه برنامه با IPv6 نیز به استثنای پروتکل انتقال فایل (FTP) قابل تعامل باشند. FTP برای تسهیل انتقال داده از آدرسهای لایه شبکه جاسازی شده استفاده می کند. آدرس IPv6 شامل هشت گروه از چهار رقم شش ضلعی است. اگر یک گروه از چهار صفر تشکیل شده باشد ، می توانید با استفاده از یک روده بزرگ برای جایگزینی صفرها نماد را کوتاه کنید.   مزیت اصلی IPv6 افزایش فضای آدرس است. پروتکل IPV6 چیست طول ۱۲۸ بیتی آدرسهای IPv6 افزایش قابل توجهی در طول ۳۲ بیتی آدرسهای IPv4 دارد و امکان دسترسی تقریباً بی حد و حصر از آدرسهای IP منحصر به فرد را فراهم می کند. اندازه فضای آدرس IPv6 http://porschi.ir/q/bind-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%d9%87%d8%b1-%d8%a2%d9%86%da%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%a2%d9%86-%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%af/

نقره پرسیده در ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ در عمومی.
ارسال دیدگاه
0 پاسخ

پاسخ شما

با ارسال پاسخ شما با تمامی سیاست حفظ حریم خصوصی و قوانین و مقررات موافقت میکنید