صفر تا صد تکنولوژی WPF چیست

 

پل بیش از ۳۳ سال در صنعت IT فعالیت داشته است. در آن زمان ، او با موفقیت به صدها شرکت نرم افزار معمار شرکت کمک کرده است تا سخت ترین مشکلات تجاری خود را حل کنند. تکنولوژی WPF چیست پل از طریق مدیوم مختلف از جمله دوره های ویدیویی ، وبلاگ ها ، مقالات و ایران هاست مشغول صحبت کردن در گروه های کاربران و کنفرانس های سراسر جهان معلم و مربی بوده است. پاول دارای ۲۲ دوره دوره در کتابخانه www.pluralsight.com در موضوعات مختلف از Angular ، MVC ، WPF ، XML ، jQuery و Bootstrap است.

اگر هنوز به بنیاد ارائه ویندوز (WPF) نگاه نکرده اید ، واقعاً باید چنین باشد. WPF یک بستر عالی برای توسعه دسکتاپ است. به طور کلی ، همه ابزارها هنوز در دسترس نیستند ، اما مایکروسافت میلیون ها دلار در حال توسعه ابزارهای WPF است. اکنون مایکروسافت Windows Forms را یک فناوری میراث در نظر می گیرد و آنها آن را به روز نمی کنند

صفر تا صد تکنولوژی WPF چیست

ویژوال استودیو. این دو دلیل به تنهایی برای قانع کردن شما که باید در حال حاضر یادگیری WPF را شروع کنید کافی است. در حالی که WPF مجموعه جدیدی از تکنولوژی WPF چیست ابزارهای توسعه را ارائه می دهد ، چیزهای زیادی را مشاهده خواهید کرد که به نظر خوب می رسند. شما هنوز هم کنترل های رومیزی ایران هاست معمولی مانند جعبه های متنی ، کادرهای چک ، دکمه های رادیویی و غیره را دارید هنوز همان کد C # یا ویژوال بیسیک را می نویسید. تفاوت اصلی در نحوه چیدمان صفحه نمایش ، کنترل ظاهر و احساس کنترل ها است و برخی از خصوصیات کمی متفاوت هستند. این مقاله به شما معرفی خوبی درباره آنچه در مورد WPF وجود دارد بدون غواصی خیلی عمیق است.

این در مورد XAML است

XAML یک زبان مبتنی بر XML برای توصیف مؤلفه های رابط کاربر مانند جعبه متن ، جعبه دسته کوچک موسیقی جاز ، دکمه های رادیویی و غیره است. علاوه بر این ، از XAML برای توصیف نحوه تکنولوژی WPF چیست اعمال سبک در این کنترل ها استفاده می شود. تنظیمات کنترل سبک مانند عرض ، ارتفاع ، رنگ و غیره XAML بسیار شبیه به نحوه اعلام کنترل در برنامه های ASP.NET است. اگر با توسعه ASP.NET آشنا هستید ، باید در خانه با XAML احساس خوبی داشته باشید.

وقتی برنامه های ASP کلاسیک را انجام دادید به یاد می آورید؟ به یاد دارید کد و HTML را با هم مخلوط کنید؟ سپس به یاد داشته باشید که ASP.NET بیرون آمد و چقدر ساده تر بود که یک دستور تکنولوژی WPF چیست  اعلانی برای کنترل ها داشته باشید؟ همین مورد در مورد XAML نیز صادق است. تکنولوژی WPF چیست دیگر نیازی به استفاده از کد رویه ای در یک کلاس جزئی برای ایجاد کنترل بر روی یک سطح طراحی ویندوز نیست. اکنون شما یک نحو اعلانی دارید. XAML زیر را برای تعریف کنترل جعبه متن در نظر بگیرید.

صفر تا صد تکنولوژی WPF چیست

 

<TextBox Name = “txtFirstName” Width = “100” />

ماهیت اعلامی XAML مزایای بسیاری دارد. در مقایسه با بسیاری از خطوط کد کاملاً جمع و جور است که می توانید همان جعبه متن را در فرم های ویندوز اعلام کنید. این خود باعث ایجاد بهتر کد تولید می شود. تکنولوژی WPF چیست این امکان حمل بهتر از دسکتاپ به وب را فراهم می کند زیرا این کد مشابه با توجه به اینکه آیا در WPF یا Silverlight اجرا می شود ، متفاوت تفسیر می شود.

“اگر با توسعه ASP.NET آشنا باشید ، باید در خانه با XAML احساس خوبی داشته باشید.”

 

XAML مطمئناً راه آینده برای توسعه دسکتاپ و برنامه های کاربردی غنی در اینترنت (RIA) ، با نام Silverlight است. XAML نه تنها برای اعلامیه های کنترل بلکه برای اقدامات نیز استفاده می شود.تکنولوژی WPF چیست  برای بیان انیمیشن ، گرافیک ، اتصال داده ها و چند رسانه ای می توانید از کد XAML استفاده کنید. با استفاده از XAML میزان کدی را که باید برای نوشتن در هنگام استفاده از این تکنیک ها در برنامه های خود بطور قابل توجهی کاهش دهید.

سبک ها و مضامین پویا

“Silverlight از زیر مجموعه کوچکتر از زبان XAML موجود در دنیای دسکتاپ استفاده می کند ، اما همچنان همان نحو XAML با WPF است.”

در برنامه های سنتی Windows Forms ، تغییر ظاهر و احساس نیاز به کار مجدد زیادی دارد و پیوند نزدیکی بین یک برنامه نویس و یک طراح وجود دارد. WPF این رویکرد سنتی را تغییر می دهد.تکنولوژی WPF چیست یک برنامه نویس می تواند کنترل های اصلی را تقریباً در هر مدتی تنظیم کند و کد را کار کند. سپس یک طراح می تواند بعداً وارد شود و کنترل ها را به طور کامل جابجا کند ، رنگ ، گرافیک و سایر عناصر دیگر را اضافه کند ، همه اینها بدون اینکه به کد پشتی دست بچرخد

شما می توانید به عنوان یک منبع خارجی ، همه سبک ها و حتی مضامین کامل را برای یک برنامه WPF تکمیل کنید. این بدان معناست که شما می توانید ظاهر خود را بدون ایجاد مجدد کد از کد خود تغییر دهید! این کار با یک برنامه سنتی Windows Forms دشوار خواهد بود.

صفر تا صد تکنولوژی WPF چیست

تبلیغات

XAML و Silverlight

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، مایکروسافت از XAML نیز در برنامه های Silverlight استفاده می کند. Silverlight پلت فرم مرورگر متقابل مایکروسافت است که به شما امکان می دهد برنامه های غنی از اینترنت (RIA) را با استفاده از همان نحو اعلانی که WPF استفاده می کند ، ایجاد کنید. سیلورلایت از زیرمجموعه کمتری از زبان XAML موجود در دنیای دسک تاپ استفاده می کند ، اما هنوز همان نحو XAML با WPF است. انتشار Silverlight 3 مایکروسافت XAML حتی بیشتر از نسخه های قبلی Silverlight را نیز در دسترس خواهد داشت. Silverlight 3 حتی به شما امکان می دهد برنامه های خارج از مرورگر ایجاد کنید.

جداسازی آسان منطق کسب و کار و رابط کاربر

مایکروسافت طراحی کرد

WPF از سطح زمین تا ارائه شایع زوج و منطق تجارت. این معماری به شما امکان می دهد از الگوهای طراحی مانند Model View Controller (MVC) یا Model View View Model (MVVM) در توسعه خود استفاده کنید. این الگوهای نه تنها منطق تجاری و UI شما را از هم جدا می کنند ، بلکه این امکان را برای شما فراهم می سازد که هر خط کد را در برنامه خود آزمایش کنید. در حالی که می توانید تفکیک منطق تجاری و رابط کاربری را با Windows Forms بدست آورید ، قلاب های موجود در WPF این جدایی را بسیار ساده تر می کنند.

انیمیشن

در حالی که انیمیشن برای بسیاری از برنامه های شغلی یک شرط ضروری نیست ، تکنولوژی WPF چیست مناطقی وجود دارد که یک انیمیشن مناسب (و به طور معمول کوتاه) می تواند wpf application کاربر را راهنمایی کرده و آنها را از چیزی روی صفحه آگاه سازد که ممکن است در غیر این صورت متوجه نشوند. انیمیشن هایی از این دست باعث می شود برنامه شما کاربر پسند تر و مستندسازتر شود. WPF انجام انیمیشن های ساده را بسیار آسان می کند. در واقع ، بسیاری اوقات ، شما می توانید انیمیشن را در XAML بیان کنید و نیازی به نوشتن کد سنتی VB یا C # نیست.

صفر تا صد تکنولوژی WPF چیست

 

وضوح صفحه

با تغییر وضوح صفحه نمایش کاربر ، برنامه های Windows Forms می توانند دشوار باشند. WPF دارای امکاناتی برای کار با وضوح صفحه نمایش متفاوت شبیه به نحوه کار HTML با وضوح صفحه است. با این حال ، دقیقاً مانند Window Forms یا HTML سنتی ، شما همچنین می توانید به صورت نادرست صفحه نمایش را طرح بندی کرده و در نهایت با برنامه هایی که در وضوح صفحه نمایش مختلف مقیاس ندارند ، قرار بگیرید. اما ، قابلیت مقیاس در WPF ساخته شده است.

 

اتصال داده

من هرگز طرفدار بزرگی از اتصال داده نبوده ام. هیچ وقت قلابهایی به اندازه کارهایی که از طرف مشتریان خواسته ام انجام دهم وجود ندارد. اعتبار داده ها همیشه به نظر می رسید یک نتیجه است ، یا باز هم ، قلاب های کافی برای انجام کارهایی که برای برنامه های تجاری ضروری بودند وجود نداشتند. با استفاده از WPF ، مایکروسافت اتصال داده های بسیار محکم تری را ارائه داد و قلاب های بیشتری وجود دارد که امکان انعطاف پذیری لازم برای برنامه های پیچیده تجاری را فراهم می کند. شما می توانید با استفاده از XAML اطلاعات خود را بیان کنید که می بایست برای برنامه های Windows Forms بنویسید. با شروع استفاده از این تکنیک های جدید در WPF ، بهره وری شما را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

 

پشتیبانی جامعه و شخص ثالث

مطمئناً اگر فروشندگان شخص ثالث و جامعه برنامه نویسی به طور کلی پشتوانه تلاش نباشند ، تکنولوژی WPF چیست هیچ الگوی توسعه جدیدی به وجود نخواهد آمد. یک جامعه بزرگ و بسیاری از فروشندگان شخص ثالث در پشت WPF وجود دارند. نمونه های کد را در CodePlex.com و برخی از ابزارهای ضروری مانند WPF Toolkit و WPF Power Toys پیدا خواهید کرد. مطمئن شوید که این دو افزونه را برای WPF بارگیری می کنید ، زیرا برخی از کنترل های عالی را پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند برنامه های شغلی خود را به سرعت برنامه ریزی کنید. من در WPF DataGrid در WPF Toolkit ارزش بسیار زیادی می یابم. مایکروسافت کنترل WPF DataGrid را به داخل .NET Framework 4.0 می چرخاند.

 

بسیاری از فروشندگان شخص ثالث بسته های کنترل خود را برای پشتیبانی از WPF به روز کرده اند. بسیاری از کنترل های مورد علاقه خود را که در برنامه های Windows Forms استفاده کرده اید ، دارای همتایان WPF خواهید بود. این انتقال شما از Windows Forms به WPF را سهولت می بخشد.

صفر تا صد تکنولوژی WPF چیست

“یک اجتماع بزرگ و فروشندگان شخص ثالث در پشت WPF وجود دارد.”

 

منابع

جستجوی بینگ یا Google هنگام جستجوی مباحث WPF ، نتایج بسیاری را به همراه خواهد داشت. همچنین ممکن است شما از گروه الگوهای و تکنولوژی WPF چیست تمرینهای مایکروسافت که دستورالعمل هایی را برای توسعه WPF تهیه کرده اند ، بررسی کنید. می توانید این موارد را پیدا کنید. نمونه های کد و فیلم های آموزشی بسیاری را می توانید پیدا کنید. صفحه اصلی WPF شما را به ابزار WPF و اسباب بازی های قدرت WPF راهنمایی می کند.

 

خلاصه

من می توانم به دلایل بسیار دیگری از آنچه در اینجا توضیح دادم فکر کنم تکنولوژی WPF چیست که چرا باید به عنوان بستر توسعه دسک تاپ خود نگاهی خوب به WPF بیندازید. بسیاری از دلایل مربوط به جداسازی UI و کدی است که مایکروسافت با زبان XAML ، WPF ، Silverlight ، Visual Basic و C # به دست آورده است. امیدوارم در آینده نزدیک راه خود را برای WPF پیدا کنید.

http://porschi.ir/q/imap-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%d9%85-%d8%a7%d8%b2-%d8%a2%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%da%a9%d9%86%d9%85/

نقره پرسیده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ در عمومی.
ارسال دیدگاه
0 پاسخ

پاسخ شما

با ارسال پاسخ شما با تمامی سیاست حفظ حریم خصوصی و قوانین و مقررات موافقت میکنید