انبار داده چیست و هر آنچه بایستی در مورد آن بدانید

مشاغل دارای برنامه هایی هستند که هزاران و حتی انبار داده چیست میلیون ها تراکنش روزانه پردازش و ذخیره می کنند. امکان ایجاد ، بازیابی ، به روزرسانی و حذف این داده ها توسط بانکهای داده امکان پذیر است ، همچنین به آن سیستم های پردازش معاملات آنلاین ) نیز گفته می شود. انبار داده چیست در حالی که این پایگاه های داده به طور سنتی “رابطه ای” بوده اند (SQL Server ، Oracle ، MySQL ، DB2 و غیره) ، در زمان های اخیر “پایگاه داده های غیر مرتبط” (Cassandra ، MongoDB ، Redis و غیره) یا سیستم فایلها (مانند Hadoop) اتخاذ شده اند. به عنوان گزینه ای برای ذخیره داده های خام.   یک انبار داده ، که معمولاً به عنوان یک سیستم پردازش تحلیلی آنلاین (OLAP) نیز شناخته می شود ، مخزنی از داده هایی است که از یک یا چند سیستم منبع عملیاتی استخراج ، تبدیل و انبار داده چیست بارگذاری می شود و برای فعال کردن تجزیه و تحلیل داده ها و گزارش دهی استفاده می شود. انواع مختلفی از انبارهای داده وجود دارد اما این سه مورد متداول هستند:  انبار داده های سازمانی – یک مخزن مرکزی را برای پشتیبانی از تصمیم گیری پشتیبانی برای کل شرکت فراهم می کند فروشگاه داده های عملیاتی – از نظر دامنه مشابه انبار سازمانی است ، اما داده ها در زمان واقعی تقریباً تازه می شوند و می توانند برای گزارش عملیاتی مورد استفاده قرار گیرند Data Mart – این زیر مجموعه از یک انبار داده است که برای پشتیبانی از یک منطقه خاص ، واحد تجاری یا منطقه عملکردی استفاده می شود (یعنی فروش) تفاوت های کلیدی بین سیستم های OLTP و OLAP چیست؟ داده های ذخیره شده در انبارها (OLAP) غیر عادی شده اند انبار داده چیست که امکان جمع آوری آسان ، جمع بندی و مته کردن داده ها را آسان می کند. دوم ، انبارهای داده به کاربران مشاغل این امکان را می دهد تا درباره آنچه اتفاق افتاده است ، چرا اتفاق افتاده است ، چه اتفاقی خواهد افتاد و در مورد آن چه کارهایی انجام می دهند ، به دست آورد.

انبار داده چیست و هر آنچه بایستی در مورد آن بدانید

از طرف دیگر ، بانکهای اطلاعاتی olap dataware برنامه های واحدی هستند که برای ثبت سریع فرآیندهای تجاری خاص ، مانند معاملات کارت اعتباری ساخته شده اند. همچنین ، بر خلاف ماهیت غیر عادی انبارهای داده ، ساختار داده ها برای پایگاه داده ها برای تسهیل اتمیت داده ، جداسازی سازگاری و دوام بسیار نرمال شده است. با توجه به پیچیدگی در نوشتن نمایش داده شد برای تجزیه و تحلیل در چنین برنامه های کاربردی ، توسعه دهندگان یا کارشناسان موضوع اغلب برای پشتیبانی نیاز دارند.   انبارهای داده در کجا ذخیره می شوند؟ از آنجا که حجم داده ها بصورت تصاعدی در حال رشد هستند ، انبار داده چیست یک انبار داده بسیار حیاتی می شود و باید در مورد سخت افزارهایی که ذخیره ، پردازش می شوند

انبار داده چیست و هر آنچه بایستی در مورد آن بدانید

و واسطه ای از حرکت داده ها در نظر گرفته می شود ، توجه شود. انبارهای داده می توانند به صورت پیش فرض ، در ابر یا مخلوطی از دو محیط ذخیره شوند. تصمیم شما ممکن است به شرایط لازم برای نگه داشتن برنامه های مهم سازمان در محل بستگی داشته باشد. اگر به دنبال راه حل های ابری هستید ، مقررات صنعتی ، امنیت ، دید ، دسترسی ، تأخیر و قابلیت اطمینان ارائه دهندگان ابر را در نظر بگیرید. (برخی از ارائه دهندگان برتر ابر شامل خدمات وب آمازون ، Google Cloud Platform ، Microsoft Azure ، Oracle Cloud ، Rackspace ، Verizon Cloud و VMware هستند.)

انبار داده چیست و هر آنچه بایستی در مورد آن بدانید

بنابراین اجرای یک انبار داده معمولی چیست؟ نمودار زیر معماری سطح بالایی از یک راه حل انبار داده پایان به انتها را نشان می دهد. (برای بزرگنمایی کلیک کنید)   جمع آوری لایه Gather متشکل از سیلوهای داده مختلف است – اینها می توانند شامل سیستم های ERP ، CRM ، صفحه گسترده اکسل ، حتی داده های دسترسی دسترسی به داده های شرکتی یا تقسیم شوند.انبار داده چیست زیر سیستم های ذخیره سازی مورد استفاده این برنامه ها معمولاً برای جستجوی آسان یا پیمایش آسان نیستند (در صورت دسترسی مستقیم در دسترس است). گزارش بومی ممکن است در برخی از این برنامه ها امکان پذیر باشد ، اما عملکرد به طور معمول بسیار محدود است و گزارش گیری فقط به داده های درون یک سیستم محدود می شود. لایه Clean منطق تجارت و محاسبات دیگر را برای داده هایی که در نهایت در لایه Store (یا انبار داده) در دسترس قرار می گیرد ، اعمال می کند. منطق تجارت می تواند شامل KPI سفارشی ، محاسبات یا مقررات مربوط به مشاغل خاص ، سلسله مراتب داده ها یا ستون های جدید مشتق شده باشد که در غیر این صورت از هیچ سیستم منبع در دسترس نیست. داده معمولاً فقط در لایه Clean وجود دارد – این لایه فقط برای ایجاد این مقادیر سفارشی و انتقال به انبار داده وجود دارد و گزارش نهایی کاربر یا پرس و جو در برابر لایه Clean مجاز نیست.

انبار داده چیست و هر آنچه بایستی در مورد آن بدانید

فروشگاه لایه Store نمایانگر انبار داده های مخرب است که در ادامه در مورد این پست وبلاگ توضیح داده شده است. در حالی که چندین مدل طراحی وجود دارد ، رویکرد کیمبال طرحی پیشرو است انبار داده چیست که از طریق آن اطلاعات در جداول ابعاد و واقعیتها سازماندهی می شود و برای سهولت در برنامه های ستاره ای قرار می گیرد. اشتراک گذاری لایه اشتراکی یک لایه رسمی نیست به اندازه بازنمایی از همه روش های مختلف داده های موجود در انبار داده قابل استفاده است. این موارد شامل: پرس و جو از طریق یک ابزار گزارش دهی / داشبورد BI ، پرس و جو مستقیم SQL یا حتی عصاره های خودکار برای تغذیه سایر سیستم های غیر مرتبط است. مزایای داشتن یک انبار داده انبارهای داده به دلایل زیادی به شما در انبار داده چیست تصمیم گیری بهتر و آگاه تر کمک می کنند: هوش تجاری بهبود یافته: هنگامی که چندین منبع را ادغام می کنید ، انبار داده چیست بر اساس ALL داده های خود تصمیم گیری می کنید. دسترسی به موقع به داده ها: دسترسی سریع داشته باشید http://porschi.ir/q/%d9%87%d9%85%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-webgl-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/

پیشفرض پرسیده در ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ در عمومی.
ارسال دیدگاه
0 پاسخ

پاسخ شما

با ارسال پاسخ شما با تمامی سیاست حفظ حریم خصوصی و قوانین و مقررات موافقت میکنید